Článek

Podzimní aktivity v mateřské škole


Málokdy je podzim na krásný a slunečný jako byl ten letošní. Však také přinesl dětem v mateřské škole spoustu radostí a poskytl inspiraci k různým tvořivým aktivitám a událostem.
    Pozorování přírody – zrání ovoce a zeleniny, polní plodiny, barvící se listí, pouštění draka, to vše děti ztvárnily ve výtvarných pracích pravidelně vystavovaných v prostorách školy. Velkému zájmu dětí se těšila podzimní hra „Se zahradníkem do zahrady“. Na jednotlivých stanovištích školní zahrady a blízkého okolí MŠ čekaly děti rozmanité úkoly s podzimní tematikou a na konci i medaile a sladká odměna.
    Už tradičně i v letošním roce proběhla v rámci spolupráce školy a rodiny výstava „O nejzajímavější dýni“. V posledním říjnovém týdnu byla hlavní chodba vyzdobena pěknými výtvory dětí a rodičů. Ocenění a odměnu si zasloužili všichni, kteří se akce zúčastnili.
    V průběhu října a listopadu si přišli rodiče do mateřské školy užít tvořivé odpoledne spolu se svými dětmi. Některé třídy si kromě tvoření s rodiči nachystaly i krátké vystoupení, při kterém děti předvedly něco málo z toho, co se v mateřské škole naučily od začátku školního roku.
    Příjemným zpestřením všedních dní v mateřince bylo vystoupení kouzelníka Katonase, který zapojil do svého kouzlení i některé děti. Jeho premiéra u nás byla oceněna bouřlivým potleskem.
    Podzim se s námi rozloučil. Nám však ve školce smutno nebude. Už se těšíme na vše, co nám přinese zima.

                            Helena Šmerdová, učitelka MŠ
           
> Zpět na články