Článek

Malí Indiáni


 

                      „  MALÍ INDIÁNI „


 Naše Mateřská škola každým rokem nabízí dětem nespočet výletů, akcí a nevšedních zážitků. A pokud se vyskytne nápad či najde příležitost, nebráníme se novým věcem a snažíme se do svých ročních aktivit zařadit něco nového. Letošní školní rok tomu nebylo jinak. Do výuky jsme  zařadily "indiánský čas". A nebyl to ledajaký indiánský čas. Téma " INDIÁNI "  nás provázelo téměř po celý měsíc květen a jeho vyvrcholení nastalo v době svátku dětí.
 Do akce byla zapojena celá školka, a to podotýkám, že máme 8 tříd, a byla přijata velice pozitivně jak dětmi, tak i rodiči. Ti se do akce zapojili svou ochotou pořídit svým dětem indiánské oblečení,  za což jim děkujeme.
 Dané téma  všechny učitelky i provozní zaměstnanci školy vzali takříkajíc od podlahy. Byl vyroben dvoumetrový dřevěný totem, který je nyní součástí naší školní zahrady a byl sestaven i jídelníček s nezvyklými pochoutkami indiánských jmen.
 Děti, kromě toho, že se naučily mnohé ze života Indiánů, si vyráběly čelenky, náhrdelníky a šperky z různých přírodních materiálů. Naučily se nejednu písničku či básničku, poznaly sušení bylin a plodů, vystopovaly si svůj poklad.
 Na Den dětí se všechny indiánské kmeny, v čele se svými náčelníky, sešly na školní zahradě. Přivítal je náčelník Velký Medvěd, byl proveden rituál čtyř větrů, a každý z přítomných kmenů předvedl svou dovednost písní a tancem.
 Indiánský čas pokračoval dnem následujícím, kdy se kmeny účastnily sportovních indiánských her.  Za své sportovní výkony byly samozřejmě patřičně odměněny.
 Celá akce děti i učitelky obohatila. Určitě na ni budeme všichni vzpomínat s patřičnou hrdostí, že se nám tento projekt podařil.
                                                          
       Marta Horilová, učitelka MŠ Rousínov

> Zpět na články